Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

ZÁVOD V BEROUNĚ PROVÁZELO VELMI TEPLÉ A SLUNEČNÉ POČASÍ

I přes vysoké teploty byly na školním hřišti k vidění skvělé časy.

Ve středu 11. května pokračoval seriál školních závodů Czech Target Sprint Open závodem v Berouně. Na školním hřišti se představili sedmáci a osmáci 2. ZŠ Preislerova. Závody provázelo velmi teplé a slunečné počasí, ale ani to neodradilo více než stovku žáků, aby si sportovní disciplínu, podobnou u nás oblíbenému biatlonu, vyzkoušeli. Podmínky závodu byly opravdu náročné, ale místní žáci se s nimi nakonec vypořádali na výbornou a všichni účastníci závod dokončili! A někteří v opravdu skvělých časech.

Mezi mladšími dívkami se z vítězství radovala Barbora Vykysalá, která pomyslnou cílovou pásku proťala v čase 5:32,640 s! Druhá Adéla Jarošová doběhla do cíle v čase 6:28,814 s, bronzovou medaili za čas 7:08,376 s vybojovala Ester Kuncová. Rychlými časy se mohou pochlubit i medailisté ze závodu mladších chlapců. Matyáš Seidl, vítěz středečního berounského klání, zvládl trať za 5:25,641 s. Stříbro si ze závodu odnesl Marek Volmut, jenž se cílem prohnal v čase 5:29,255 s. Třetí v pořadí David Šilhák pak doběhl s výkonem 5:36,857 s.

Medailistkami mezi staršími dívkami z osmé třídy jsou Tereza Čedroňová, která zvítězila výkonem 7:08,921 s. Druhá dnes skončila Kristýna Krobová s časem 7:34,589 s a bronz vybojovala Ivana Havlová za čas 8:22,172 s. Super čas pod 5 minut, zlato ze závodu chlapců a navrch nejrychlejší čas dne si připsal David Baxa, který běh kombinovaný se střelbou zvládl za 4:56,910 s! Filip Seidl, který získal stříbrnou medaili, zvládl závod za 5:16,932 s a bronzový byl v Berouně Michal Krůta s výkonem 5:45,271 s.

Posledním závodem tohoto týdne bude čtvrteční školní kolo v Cerhenicích na Kolínsku.