top of page

O SPORTU

Zde se dozvíte informace o Target Sprintu i podrobnosti o Czech Target Sprint Open.

PRAVIDLA
Target Sprint, neboli terčový - střelecký sprint, je mladá sportovní disciplína, která kombinuje běh na střední vzdálenost a střelbu na terč. Závodníci uběhnou tři úseky o délce 400 m a mezi nimi absolvují dvě střelecké zastávky s pěti zasaženými terči. Střelba z laserových či vzduchových pušek probíhá vleže nebo vestoje dle věkové kategorie. Závody jsou divácky atraktivní a mohou se uskutečnit nejen na atletických oválech ale také v terénu. 
Stáhněte si podrobná pravidla 
downloadpdf.png
Pravidla pro
školní závody_JARO 2022
figures.png
CTSO.png
ZÁVODY

Czech Target Sprint Open je značka, pod kterou probíhají závody v České republice. Pořádáme a organizujeme:

Závody pro holky a kluky ze 7. a 8. tříd základních škol. V současnosti se soustředíme zejména na spolupráci se školami v Praze a Středočeském kraji. Po domluvě s vedením a pedagogy školy organizujeme závody na školou poskytnutém sportovišti zdarma a tzv. na klíč. Nejúspěšnější závodníci (viz podrobná pravidla) získávají právo postupu do finálových kol, která se uskutečňují na konci školního roku v červnu.

Školní závody Czech Target Sprint Open realizujeme za finanční podpory Národní sportovní agentury.

Otevřené závody pro veřejnost. Při různých příležitostech, např. v rámci některých sportovních událostí, nabízíme příchozím zájemcům možnost si Target Sprint vyzkoušet. Poměřit síly si tak mohou kamarádi, kolegyně a spolupracovníci, rodiče a děti…, prostě všichni.

Představení Target Sprintu. Organizujete ve vašem městě sportovní den či jinou společenskou akci? Target Sprint může být její součástí. Představíme na ní Target Sprint, ať už formou oficiálního či zkráceného závodu, nebo si účastníci „jen“ vyzkouší střelbu z laserových pušek.

Seriál závodů Czech Target Sprint Open je otevřený pro všechny. Jste škola různého typu, sportovní klub, nebo jiná organizace na území České republiky a chcete si vyzkoušet atmosféru závodů v Target Sprintu? Kontaktujte nás! Společně najdeme vhodný termín a uspořádáme pro vás soutěže pro děti, mládež i dospělé!

bottom of page