top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

V PRAZE BYL ZAHÁJEN DRUHÝ ROČNÍK CZECH TARGET SPRINT OPEN

Na nově zrekonstruovaném hřišti v areálu Masarykovy školy v Praze 7 na Ortenově náměstí odstartoval druhý ročník školních závodů v Target Sprintu – Czech Target Sprint Open. Školní hřiště si svou sportovní premiéru „odbylo“ v úterý 3. září 2019. Po celý den zde probíhal sportovní program pro žáky ZŠ T. G. Masaryka. Zatímco na žáky prvního stupně čekalo dopoledne několik sportovních stanovišť, žáci druhého stupně měli odpoledne na programu právě závody v Target Sprintu.

Šesťáci a deváťáci tzv. mimo soutěž, aby se s mladou sportovně-střeleckou disciplínou seznámili, sedmáci a osmáci ovšem již tradičně soutěžili nejen o vítězství ve školním kole, ale také o postup do finále, které bude na programu ke konci školního roku 2019/2020 (červen 2020). Stejně jako v prvním ročníku Czech Target Sprint Open postupují do finále všichni medailisté ze školního kola. A komu ze ZŠ T. G. Masaryka se to povedlo?

Z dívek ze 7. třídy si pro postup do finále doběhly Nikita Novotná (7:47,511 s), Yulia Chernenko (7:53,469 s) a Emma Mošnerová (8:14,509 s). Chlapce budou ve finále reprezentovat Otakar Träger (7:27,441 s), Ondřej Richard Pilař (8:10,487 s) a Vyktor Šypovyč (8:23,223 s).

Závod dívek z 8. třídy vyhrála v čase 6:50,519 s Tereza Voříšková před Monikou Bednářovou (7:06,710 s) a Alžbětou Krombholzovou (8:32,743 s). Z chlapců pak byl v cíli první Jakub Ludka (6:10,677 s), druhý doběhl Tomáš Pollák (6:34,652 s), bronz vybojoval Ladislav Kišš (834,009 s).

Vítězkou závodu šesťaček se stala Anna Holečková (6:50,690 s), z chlapců se radoval Filip Tichý, jehož čas 6:05,980 s byl vůbec nejrychlejším ze všech. Nikola Nývltová pak s časem 7:35,699 s zvítězila mezi deváťačkami, mezi chlapci se z vítězství radoval Tran Phan duc Huy (6:20,705 s).

Czech Target Sprint Open bude dalším školním závodem pokračovat v pondělí 9. září v Zásmukách. Ještě před tím (ve čtvrtek 5. září) ale navštíví sportovní soustředění 6. tříd ZŠ Masarykova Čáslav ve Zbýšově.