top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

SKVĚLÍ ZÁVODNÍCI, SKVĚLÁ ATMOSFÉRA, SKVĚLÉ POČASÍ – POVEDENÉ ZÁVODY V HOŘOVICÍCH

Závodníci se popasovali nejen se střelbou, ale také s náročnou tratí.

Ve středu 18. května se seriál Czech Target Sprint Open přesunul z Kolínska na Berounsko. V příjemně teplém a slunečném počasí se ve sportovním areálu u školy představili šesťáci, sedmáci a osmáci 2. ZŠ v Hořovicích. A závod to nebyl ledajaký. Závodníci se kromě dvou střeleckých položek museli vypořádat s poměrně náročnou běžeckou tratí plnou ostrých zatáček a doplněnou také sběhy či výběhy menších terénních nerovností. Všichni se s tratí popasovali na výbornou a navíc kolem trati panovala skvělá závodní atmosféra, která závodníkům pomohla k rychlým výkonům.

Nejrychlejší dívkou z 6. třídy byla v cíli Ema Daňková s časem 6:33,069 s. Druhé místo vybojovala za čas 6:39,290 s Veronika Korbelíková a bronzovou medaili si časem 6:40,157 s zajistila Zuzana Chocholová. Z chlapců zvítězil Jiří Červenka za výkon 6:29,158 s. Téměř na vlas stejný čas 6:29,179 s vynesl druhé místo Janu Paterovi. Třetí místo v Hořovicích získal Lukáš Mojdl za čas 6:39,930 s.

Šárka Červenková se stala vítězkou mezi dívkami ze 7. třídy a to s časem 7:29,870 s. Druhé místo s časem 7:30,003 s získala Antonie Zelená a bronz vybojovala Dita Perglová za výkon 7:44,162 s. Mezi sedmáky zlato vybojoval Damian Valeš za rychlý čas 6:12,834 s. Stříbro si ze závodu odnesl Vítězslav Šmid s časem 6:39,593 s a bronzovým medailistou mezi sedmáky byl Robert Vebr za výkon 7:10,043 s.

Čas 6:48,592 s zaběhla Eliška Navarová a stala se tak vítězkou závodu dívek z 8. třídy. Druhá v cíli Eliška Chrpová zapsala výkon 6:53,576 s a bronzová medailistka Barbora Filková měla v cíli čas 7:16,421 s. Vůbec nejrychlejším závodníkem v Hořovicích byl osmák Petr Hanzlík s časem 6:02,453 s. Druhé místo pro sebe získal Matěj Strnad s časem 6:10,599 s a bronz vybojoval Mikuláš Landa za čas 6:13,135 s.

Také ve čtvrtek 19. května se bude závodit v okrese Beroun, konkrétně v nedalekém Zaječově.