top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

CZECH TARGET SPRINT OPEN MÁ ZA SEBOU TŘETÍ NÁVŠTĚVU V ČÁSLAVI

Ve středu 31. října 2018 pokračoval po krátké pauze, zapříčiněné špatným počasím, seriál závodů ve střelecko-běžecké disciplíně Target Sprint - Czech Target Sprint Open. Již potřetí soutěž zavítala do Čáslavi na atletický stadion ve Vodrantech. Poslední říjnový den se do bojů o postup do jarního finále pustili žáci a žákyně ZŠ Čáslav z náměstí Jana Žižky z Trocnova.

O finále opět bojovali sedmáci a osmáci. Mezi dívkami ze 7. třídy zvítězila Vanesa Všetečková (9:20,7 min). Spolu s ní si pro medaile doběhly také Kateřina Krajíčková (9:38,8 min) a Barbora Stejskalová (10:12,8 min). Ze sedmáků se radovali Alexandr Lazarovski, který zvítězil za 6:46,4 min, druhý David Nocar (7:04,8 min) i třetí Matyáš Grulich (7:18,9 min).

Závod dívek z 8. třídy zvládla nejlépe Izabela Lazarovská, sestra vítěze mezi sedmáky. Ta zvládla trať se dvěma střelbami za 7:33,4 min. Druhá doběhla Lenka Samková (7:51,4 min), bronz vybojovala Eliška Kučerová (7:55,6 min). Výborný čas 5:35,4 min zajistil vítězství Martinovi Profousovi mezi osmáky. Stříbrnou medaili získal Roman Verner (6:27,3 min), bronz má ze školního závodu Martin Lank (8:10,0 min).

Ve čtvrtek 1. listopadu se v Lubné u Rakovníka uskuteční poslední závod podzimní části Czech Target sprint Open.