top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

VE VRDECH SE USKUTEČNILO DALŠÍ ŠKOLNÍ KOLO ZÁVODŮ V TARGET SPRINTU

V pondělí 8. října 2018 zavítal seriál závodů Czech Target Sprint Open do obce Vrdy nedaleko Kutné Hory. Celkem 44 dívek a chlapců místní základní školy si sportovní disciplínu, která v sobě kombinuje běh a střelbu, vyzkoušelo na fotbalovém stadionu TJ Slavoj Vrdy. Opět to byli žáci 7. a 8. třídy, kteří se utkali o postup do finále na jaře 2019.

Ze sedmého ročníku ZŠ Vrdy do finále postoupily Nikol Nesétová (8:55,9 min), Natálie Loužilová (10:17,7 min) a Markéta Matuškovičová (10:18,2 min). Chlapce budou reprezentovat Petr Říha (6:41,1 min), Tomáš Kuchyňka (7:31,2 min) a Erik Vallo (8:01,6 min).

Mezi osmačkami se z vítězství ve školním kole radovala Barbora Supková (7:29,6 min), stříbrnou medaili vybojovala Eliška Novotná (8:21,6 min), pro bronz si doběhla Tereza Bíbrová (9:06,0 min). Z osmáků předvedl nejlepší výkon Vojtěch Vopasek, který zaběhl i nejlepší čas dne – 5:46,5 min. Do finále s ním postupují i druhý v pořadí Ondřej Vavřina (6:19,4 min) a třetí Jan Šindelář (6:23,3 min).

Ve středu 10. října se Czech Target Sprint Open přesune opět do Prahy, konkrétně na stadion Sokola Královské Vinohrady, kde budou závodit žáci ZŠ Slovenská.