Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

VE VELKÝCH POPOVICÍCH SE ZÁVODILO V TARGET SPRINTU

Aktualizováno: 15. 10. 2018

Školní závody seriálu Czech Traget Sprint Open jsou v plném proudu a další zastávkou byly Velké Popovice. Na fotbalovém stadionu se ve středu 11. října 2018 utkali žáci 7. a 8. tříd místní základní školy v Target Sprintu nejen o postup do finále, ale také o „školní“ tituly.

Jako první se na start postavily dívky ze 7. ročníku. V čase 7:29,9 min zvítězila Michaela Frkalová. Stříbro vybojovala Sára Smith (9:29,8 min), třetí doběhla Amálie Tara Žlůva (9:56,8 min). V závodě chlapců ze 7. třídy pak zvítězili Filip Stibůrek, a to výkonem 7:40,6 min, spolu s Adamem Romanem Fabiánem, kterého na střelnici zastihly technické potíže s puškou. V průběhu závodu ale předvedl rychlý běžecký čas a na základě rozhodnutí ředitele závodu získal nakonec také zlatou medaili. Druhý skončil mezi chlapci Jakub Bandas (8:05 min), bronz získal Štěpán Petrů (8:34,5 min).

Mezi dívkami z 8. třídy si pro zlato doběhla Adéla Zoulová (7:50,3 min). Druhá doběhla Karolína Müllerová (8:34,7 min), bronz vybojovala Adéla Husáková (9:46,8 min). Závod chlapců ovládl Jan Sůsa za čas 6:18,3 min. Druhý byl Tomáš Vodička (6:33,2 min), bronzovou medaili vybojoval Ondřej Hulej (6:36,8 min).

Czech Target Sprint Open pokračuje také v pátek 12. října, a to závodem v Čáslavi, kde budou závodit školáci ZŠ Sadová.