top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

PRVNÍ ROČNÍK PALESTRA CUPU

Aktualizováno: 23. 5. 2019

Czech Target Sprint Open, seriál závodů v Target Sprintu pořádaný Sdružením sportovních svazů České republiky, měl ve čtvrtek 25. dubna 2019 na programu závod PALESTRA CUP, který absolvovali nejen studenti, ale také pedagogové či další zaměstnanci Vysoké školy a Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA.Až doposud se pod hlavičkou Czech Target Sprint Open odehrávaly závody pro školáky 7. a 8. tříd základních škol, kteří předepsané dvě střelecké položky absolvují vleže a na zasažení všech pěti terčů mají dvouminutový časový limit. Na „Palestráky“ čekal stejně jako na jejich mladší kolegy běh na 3 x 400 m a také dvě střelecké položky, ovšem vestoje a bez časového limitu. Na střelnici se tedy museli zdržet do té doby, dokud nesestřelili všechny terče. Navíc se na start prosti sobě postavily čtyřčlenné štafety. Každý ze závodníků absolvoval kompletní závod a poté předal štafetu dalšímu členovi týmu.


Pro některé zúčastněné byl tento závod premiérovým setkáním s touto mladou dynamickou sportovní disciplínou. Jedním z nich byl i Jiří Prskavec, bronzový medailista z olympijských her v Riu de Janeiru (2016) a mistr světa i Evropy ve vodním slalomu, či olympionik a juniorský mistr Evropy ve veslování Lukáš Helešic. Někteří ze studentů však Target Sprint velmi dobře znají – v rámci školních závodů Czech Target Sprint Open totiž působí jako rozhodčí.


Za krásného letního počasí se závody uskutečnily v příjemném prostředí Ekoparku Prales v Praze Kbelích. Do závodů se zapojilo celkem 100 závodníků ve 25 štafetách.


Vítězem se stala štafeta ve složení Aleš Jehlička, Tomáš Dvořák, Jan Hořejšek a Ondřej Brokeš. Čas vítězné štafety byl 24:05 min. Druhé místo obsadila štafeta „TRPASLÍCI“ – Marek Nerušil, Ondřej Košík, Richard Obermajer a Edita Strnadová, která cílovou pásku proťala v čase 25:15 min. Bronz vybojovala štafeta „TVOJE MÁMA“ ve složení Jakub Pěnkava, Petr Kinzl, Matěj Morávek a Michal Kalus za čas 27:46 min.
Foto: Sdružení sportovních svazů České republiky

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page