top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

POCTIVÝM TRÉNINKEM K VÍTĚZSTVÍ

Ve čtvrtek 12. září 2019 se v Čáslavi uskutečnil školní závod Czech Target Sprint Open, kterého se zúčastnili žáci ZŠ Masarykova Čáslav. Ti v domácím finále 18. června 2019 patřili mezi nejúspěšnější závodníky, když vybojovali čtyři individuální medaile a druhé místo v soutěži škol. Jedním z medailistů byl ve finále i František Malina, který zvítězil v kategorii chlapců ze 7. tříd. Jeho cesta k vítězství byla vskutku zajímavá, posuďte sami…


František Malina v závodě školního kola Czech Traget Sprint Open v Čáslavi (12.9.2019)

Franto, ty ses zúčastnil všech závodů v Target Sprintu, do kterých se tvoje škola zapojila. Včetně jarního finále. Jak se ti v jednotlivých závodech dařilo?

V úplně prvním závodě v květnu 2018 se mi vůbec nedařilo. To jsem byl sedmý a čas jsem měl 8:27 min. Ve školním kole na podzim 2018 jsem byl mezi sedmáky třetí s časem 6:51 min a postoupil jsem do finále. To se mi podařilo vyhrát, když jsem doběhl do cíle za 5:02 min. A vyhrál jsem i dnešní školní kolo jako osmák a běžel jsem to za 5:11 min. Zase jsem postoupil do finále. Takže jsem se vlastně skoro každý závod zlepšoval.


To je ohromné zlepšení během jednoho roku! Co jsi pro to udělal?

Chodil jsem na atletiku, kterou dělám už dlouho, a táta mi koupil pušku a náboje, tak jsem doma cvičil střelbu.


Takže jsi vlastně cíleně trénoval na finále v Target Sprintu. Proč jsi to dělal?

Protože mě to baví a taky, protože jsem se chtěl vážně zlepšit. A to se mi nakonec povedlo.


Střílel jsi doma ze vzduchovky nebo jako při našich závodech z laserové pušky?

Ze vzduchovky, ale je to hodně podobné jako tady.


Zkoušel jsi střílet i po zátěži, po běhu?

Párkrát jsem si to zkusil.


Teď už závodíš za osmáky a postoupil jsi z prvního místa do finále. Mezi sedmáky dnes závodil tvůj mladší bratr. Ten se do finále neprobojoval. Budeš s ním doma trénovat, aby tě za rok mohl napodobit?

Jo, určitě budu :-)


Franto, děkujeme za rozhovor. Ještě jednou ti gratulujeme k tvému zlepšení v Target Sprintu, kterého jsi během jednoho roku vlastními silami dosáhl a které vedlo k tvému vítězství ve finále. Ať se ti daří ve škole i ve finále Target Sprintu na jaře 2020. A nejen v něm, ale ve sportu obecně.
Foto: Sdružení sportovních svazů České republiky

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page