top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

CZECH TARGET SPRINT OPEN SE PODRUHÉ PŘEDSTAVIL V KUTNÉ HOŘE

Atletický stadion Olympie v Kutné Hoře byl již podruhé dějištěm školních kvalifikačních závodů seriálu Czech Target Sprint Open. Zatímco na jaře 2019 zde soutěžili žáci ZŠ Žižkov Kutná Hora, v úterý 8. října 2019 se do soutěže zapojili dívky a chlapci ze 7. a 8. tříd ZŠ T. G. Masaryka.

V letošním, právě probíhajícím, druhém ročníku soutěže Czech Target Sprint Open bojují sedmáci a osmáci o postup do jarního finále, kde svou školu reprezentují všichni medailisté ze školního kola, tedy celkem 12 žáků. A ani ZŠ T. G. Masaryka nebude výjimkou a vyšle do bojů o individuální medaile i do soutěže škol svých 12 zástupců.

Třemi nejrychlejšími dívkami mezi sedmačkami byly zlatá Zuzana Vítová (7:37,164 s), stříbrná Nikol Procházková (7:42,687 s) a bronzová Natálie Mokošínová (8:02,720 s). Z chlapců si nejlépe vedl Eliáš Procházka, který zvítězil v čase 5:31,878 s. Druhý doběhl Miloslav Říha (6:07,006 s), třetí příčku mezi sedmáky obsadil Jan Knížek (6:36,741 s).

S časem 6:08,047 s zvítězila mezi osmačkami Eliška Vytlačilová. Spolu s ní do finále postoupily i druhá Barbora Kořínková (6:14,388 s) a třetí Michaela Pazderová (6:54,945 s). Mezi osmáky pak byl nejrychlejší Lukáš Martin (5:18,144 s), druhý doběhl David Kobylarz (5:21,692 s) a třetí skončil Dominik Franc (5:42,012 s).

Czech Target Sprint Open bude po dni volna pokračovat dvěma závody v Čáslavi. Ve čtvrtek 10. října budou na atletickém stadionu ve Vodrantech závodit dívky a chlapci ZŠ Čáslav náměstí, o den později se na ploše stadionu představí žáci ZŠ Sadová.