top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

Školáci z Vrd závodili v tělocvičně

Základní škola ve Vrdech na Kutnohorsku patří k těm školám, jejichž žáci se na podzim zúčastnili oficiálních závodů Czech Target Sprint Open. Díky dobré spolupráci s vedením této školy měli její žáci v pondělí 10. prosince možnost zazávodit si také v tělocvičně.Vzhledem k místním podmínkám byla střelba z laserových zbraní modifikovaně kombinována nikoli s během na 400 metrů, ale s člunkovým během a s přeskoky laviček tak, aby byl zachován základní charakter Target Sprintu, tedy střelba po fyzickém zatížení.

Pro žáky 7. a 8. tříd nebyl Target Sprint už ničím neznámým, kluci a holky z 9. tříd se s touto mladou sportovní disciplínou seznámili poprvé. Všichni ale velmi rychle pochopili zákonitosti úspěšné střelby a závodili s chutí, elánem a radostí.


K nejlepším sedmákům patřili medailisté z říjnového závodu Erik Vallo, který v podzimním závodu Czech Target Sprint Open skončil na bronzové příčce, a zlato i v tělocvičně obhájila Nikol Nesétová. Mezi osmáky byli nejrychlejší i na podzim zlatý Vojtěch Vopasek, mezi dívkami se varianta v tělocvičně nejvíce vydařila Tereze Svitákové. Z devátých tříd se nejvíce dařilo Karolíně Plašilové a Davidovi Šrankovi.


Pro nejlepší dívky a chlapce z podzimního školního kola byly závody v tělocvičně zároveň tréninkem na červnové finále v Čáslavi, kde porovnají své síly s dalšími závodníky ze Středočeského kraje.


Podobné závody budou v tělocvičnách škol ve středních Čechách a v Praze probíhat až do konce března příštího roku, od dubna se seriál závodů Czech Target Sprint Open přestěhuje opět na venkovní závodiště.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page